Site Loader
Zuhuratbaba Mah.Tunaboylu Sok.No.1 D.14 K.2 Bakırköy İSTANBUL

Çalıştığınız şirketten haklarınızı alamıyorsanız iş davası açmadan evvel karşı tarafla uzlaşma yolunu da denemelisiniz. Şirketinize durumu yazılı olarak bildirmeli, hak Kayılarınızı ve taleplerinizi azılı olarak iletmelisiniz. Ancak yine ava açmadan evvel izlenecek yollardan bir diğer yol da Çalışma ve İş kurumu Müdürlüğüne durumu aksettirmenizdir. Başvuru yaparken kullanacağınız dilekçe örneği aşağıda yer almaktadır. Eğer bu dilekçe neticesinde de sonuç alamaz ve haklarınız ödenmezse iş mahkemesinde hakkınızı aramanızı öneririz.

 

………………………. Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü …………… Hizmet Merkezine

                                                                                                                                     …./…./..…

 

………………. Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünde/ ………………. Sosyal Güvenlik Merkezinde ……………………… (bu kısma işyerinin SGK’da işlem gördüğü dosya numarası biliniyorsa yazılacak, bilinmiyorsa sicil sayılı dosyada kısmı silinecek) sicil sayılı dosyada, …………….. (işverenin veya şirketin ismi yazılacak) adına işlem gören, ……………… (çalışılan işyerinin adresi yazılacak) adresinde kurulu, …………………… (kuaför, market, lokanta vs) işyerinde, …./…./..… tarihinden beri çalışmaktayım.

İşveren ücretimi düzenli ödememektedir / fazla çalışma ücretimi ödememektedir / eksik ödemektedir. İşyeri hakkında gerekli inceleme yapılarak, ücretlerimin tarafıma tam olarak ödenmesinin / fazla çalışma ücretlerimin tarafıma tam olarak ödenmesinin sağlanması hususunda bilgilerinizi ve gereğini arz ederim. 

Şikayetçi ad – soyad / imza

 

Originally posted 2014-01-03 21:49:08.

Post Author: zeynepy

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir