Site Loader
Osmaniye Mahallesi İsmail Erez Bulvarı Şirin Sok.Elit Ap.No.27 Kat 2 D.8 Bakırköy İst.

Sosyal medya olarak anılan facebook,twitter,instagram vb.paylasim sitelerinin kullanımlarında dikkat edilmesi gerekenler vardır.Bunlar sizin sosyal ağlardaki güvenliğiniz için  uyulması gereken kurallardır.

Hangi sosyal paylaşım sitesinde olursanız olun,size gelen paylaşımların doğruluğunu araştırmadan paylaşım yapmayın, kimlik bilgilerinizi herkese açık görünür şekilde yer almasına izin vermeyin. Bilmediğiniz adreslerden yada kişilerden gelen e-mailleri,gönderileri,davet ve çağrıları açmayın,çünkü bunlar sizin kişisel verilerinize ulaşmak amacı ile tasarlanmış özel maillerdir.

Yaptığınız paylaşımların ne olduğuna, suç unsuru taşıyıp taşımamasına mutlaka dikkat edin. Aynı şekilde size gelen paylaşımların da suç unsuru taşıyıp taşımamasına, küfür,hakaret,sövme,aşağılayıcı sözler içerip içermemesine dikkat edin.Bu durumlar da size yönelen söz ve davranışlar hakkında suç duyurusunda bulunma hakkınız mevcuttur. Hiçbir yerde kendinizle alakalı özel bilgiler paylaşmayı ve tanımadığınız kişilerin listenizde yer almasına izin vermeyin.

Bu sayılanlar asgari koruma tedbirleri olup, mümkün olduğunca sosyal medya alanlarında kendiniz ve özel hayatınızla alakalı sır vermemeye dikkat edin.

Originally posted 2013-07-23 13:26:41.

Post Author: zeynepy

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir