Site Loader
Zuhuratbaba Mah.Tunaboylu Sok.No.1 D.14 K.2 Bakırköy İSTANBUL

photo_ZY Boşanma Davası Açıldıktan Sonra Elde Edilen Ayrı Yaşama HakkıHakkında boşanma yahut ayrılık davası açılan kişi ayrı yaşama hakkına sahiptir. Davanın açılması ile birlikte hakim tarafından bazı tedbirler alınır, bu tedbirlerden biri de ortak konutta kimin oturacağına yöneliktir.

Burada eşlerin ihtiyaç durumlarına göre belirlenir. Eğer hakkında boşanma davası açılan erkekse ve eşi çalışmıyor ve bakmakla yükümlü olduğu iki çocuğu varsa hakim bu durumda ihtiyaç dahilinde ortak konutu, davacı kadına tahsis eder. Tahsis edilen evin tapusunun erkeğin yahut kadının üzerinde olması fark etmeyecektir, zira burada önemli olan barınma ihtiyacıdır. Ancak buna karşılık, taraflar arasında görülmekte olan bir boşanma yahut ayrılık davası var ise ve eşler birlikte oturuyorlarsa bu tek başına boşanmanın reddi sayılamaz.

Birlikte oturan eşlerin davalarında sunmuş oldukları delilerin toplanması ve delillerin sonucuna göre bir hüküm kurulması gerekir. Tarafların birlikte yaşamaları da her zaman barıştıkları anlamına gelmemektedir.

Originally posted 2019-04-08 16:47:28.

Post Author: zeynepy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir