Site Loader
Zuhuratbaba Mah.Tunaboylu Sok.No.1 D.14 K.2 Bakırköy İSTANBUL

photo ZY - Anlaşmalı Boşanma Davasında Protokol ŞartlarıTaraflar arasında görülen anlaşmalı boşanma davalarında mahkemeye sunulacak olan ve anlaşma şartlarını içeren protokol çok önemlidir.

Şöyle ki bu protokolde tarafların ne şekilde anlaştığı yazılıdır. Çocukların kimde kalacağı, çocuklara ve eşe ne kadar nafaka ödeneceği, bu nafakanın nereye ödeneceği, maddi manevi tazminat yönünden ortak anlaşılan meblağın ne kadar olduğu ve nasıl ödeneceği, alacağa konu malların ne şekilde paylaştırılacağı önem arz etmektedir. Anlaşmanın ne şartlarla sağlandığı mahkemeye bu protokol yolu ile izah edilmelidir.

Eğer gayrimenkule ilişkin bir talep varsa gayrimenkulün hangi tapuya kayıtlı olduğu, paftası, parseli yazılmalıdır. Araç talebi varsa aracın markası, modeli ,plakası yazılmalıdır. Ayrıca başkaca bir alacak talebi varsa bunun da ayrıntısı ile bildirilmesi ve protokolde yer alması gerekmektedir. Aksi halde protokole konu edilmeyen alacaklar yönünden mal rejimi tasfiyesi davasının konusu olabilecektir.

Originally posted 2019-03-08 16:56:51.

Post Author: zeynepy

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir