Site Loader
Zuhuratbaba Mah.Tunaboylu Sok.No.1 D.14 K.2 Bakırköy İSTANBUL

Çekişmeli açılan boşanma davasında bir takım hukuki sürelerin geçmesi, bu süre zarfında tarafların iddialarını ispatlamaları, delillerini sunmaları, tanıklarını bildirmeleri ve dinletmeleri, delil araştırması yapılması, karşılıklı cevap ve ispatların yapılması gerekmektedir. Bunlar dava safahatinde yapılması gereken işlemlerdir. Bu delillerin ispatlanması da hukukta bazı süreler dahilindedir, Yani delillerin sunulması boşanmanın hemen olacağı anlamına gelmeyecektir. Bu delillerin mahkemece değerlendirilmesi gerekmektedir. Çekişmeli davalar normal şartlarda en az 1 yıl sürmektedir.

Originally posted 2015-01-05 16:26:01.

Post Author: zeynepy

2 Replies to “Çekişmeli boşanma davası süresi”

  1. Kolay gelsin eşim 9 senedir cinayetten yatmakta anlaşmalı boşanma açtım eşim imzaladığını söylemişti ama bugün mahkememiz var di cekismeliye gidildiğini ve benden tazminat talep ettiğini soledi hakime hanım bu durum mağdur olan ben oluyorum napmam gerekiyo nasıl bir yola basvurmaliyim

    1. Merhaba, her iki tarafında tazminat haklari vardir ta ki siz hakli oldugunuzu ispatlayana kadar. Yasal sureler icinde delillerinizi sunmaniz davanizi ispatlamaniz gerekir. Avukat yardımı almanizi tavsiye ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir