Site Loader
Zuhuratbaba Mah.Tunaboylu Sok.No.1 D.14 K.2 Bakırköy İSTANBUL

Çiftler arasında görülen gerek anlaşmalı gerekse çekişmeli davalarda taraflar boşanma taleplerini karşılıklı arttırabilecekleri gibi, boşanmaktan vazgeçtikleri de görülmektedir. Boşanma davası devam ederken, tarafların ortak çocuklarının varlığı, boşanma halinde çocuğa daha iyi bir gelecek sağlayamama kaygısı, boşanmadan sonra kadın yada erkeğin maddi durumunun yetersiz kalabileceği gibi sebeplerle eşler, boşanma davalarından vazgeçip barışma yoluna gitmekte ve aile kurumuna bir şans daha vermeye karar vermektedirler. Boşanma davası sürerken eşler barışırsa görülen dava düşer ve açılmamış sayılmasına karar verilir. Davayı açan taraf o ana kadar ödediği maddi masrafları geri alamaz ancak dosyada kullanılmamış avans varsa dosya kesinleştikten sonra bu meblağı talep etme hakkı mevcuttur.

Originally posted 2013-08-12 16:49:04.

Post Author: zeynepy

3 Replies to “Boşanma Davası Devam Ederken Barışma”

  1. Biz boşanma davası açtık ama ailelerin isteği üzerine anlaşmaya vardık bu boşanma davasında ne yapmalıyiz herhangi bir cezası varmi

    1. Merhaba, bosanmak istemediginizi mahkemeye bildirmeniz gerekmekte, aksi durumda davanız takipsizlikten dusecektir. Herhangi bir cezası yoktur.

  2. Çok fazla karşılaşılan bir durum boşanma süreci içerisinde barışma. Kaleme almanız çok iyi olmuş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir