Site Loader
Osmaniye Mahallesi İsmail Erez Bulvarı Şirin Sok.Elit Ap.No.27 Kat 2 D.8 Bakırköy İst.

BOŞANMA DAVALARINDA NELER DELİL OLARAK SAYILABİLİR ?

Boşanma davalarında en sık başvurulan delil tanık delilidir.
Boşanma davalarında dinlenen tanıkların olayları birebir görmüş olması durumunda tanık deliline mahkeme tarafından itibar edilecektir.
Bunun yanında, GSM şirketinden mahkeme tarafından istenen görüşme kayıtları,msn kayıt ve dökümleri, mesajlar,fotoğraflar,mektuplar,günlükler, kamera kayıtları boşanma davasına delil olarak kullanılabilecektir.
Ancak bu delillerin nasıl ve ne şekilde elde edildiği de önemlidir. Hukuka aykırı elde edilen deliller davada delil olarak kullanılamaz. Bunu takdir edecek olan mahkeme hakiminin kanaatidir.
Ayrıca olağan dışı yapılan harcamalar,hesap ve kredi kartı ekstreleri başka delillerle desteklenirse yine delil olarak kullanılabilecektir.
Boşanma davasında delil olarak kullanılmak istenilen verilerin ispatı da bu iddiaları ileri süren tarafından ispatlanacaktır.
Kullanılmak istenen bu verilerin delil olarak sayılabilmesi için karşı tarafa ait olduğu kesin olarak ispatlanmalıdır. Örneğin mahkemeye sunulan mektup yada günlüğün karşı tarafa ait olduğu onun elinden çıktığı ispatlanmalıdır.

Originally posted 2015-01-28 20:14:35.

Post Author: zeynepy

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir